Spektakl Eachtra

Multimedialny spektakl pełen muzyki i tańca

Widowisko łączy elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii, czaruje publiczność i zachęca ją do podróży wraz z artystami (eachtra [wymowa: achtra] oznacza w języku irlandzkim podróż).

Delikatne choreografie tańczone w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, naturalnie komponują się z krajobrazami z celtyckich krain, a recytowane fragmenty poezji przesiąknięte tradycją gaelickich i bretońskich bardów harmonijnie przeplatają się z dźwiękami fletu, skrzypiec, akordeonu, saksofonu, gitar i perkusji.

Eachtra: niepowtarzalna przygoda – lekcja geografii prowadzona słowem, obrazem, muzyką i ruchem – wyprawa w czasie i przestrzeni, na którą serdecznie zapraszamy publiczność teatrów, domów kultury lub festiwali plenerowych.

Czas programu:
  • 100 minut
  • 2. części: 55 i 45 minut plus 20 minut przerwy

Razem ze spektaklem Eachtra gościliśmy m.in. w Warszawie (Teatr Rampa), Słupsku (Polska Filharmonia Sinfonia Baltica), Koszalinie (Teatr Variete Muza), Szczecinie (Teatr Lalek Pleciuga), Lubinie (Centrum Kultury Muza), Lublinie (Teatr Muzyczny), Bielawie (Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki).

 

...

MUZYKA

tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu JRM (Jig & Reel Music) w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach.

TANIEC

układy choreograficzne miękkie (w baletkach) i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu zespołu tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien.

OBRAZ

przezrocza z Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii autorstwa reżysera spektaklu.

SŁOWO

proza i poezja irlandzka, szkocka i walijska oraz teksty własne reżysera spektaklu, recytowane w językach celtyckich i w tłumaczeniach.

Zobacz galerię